Hoe ben je ooit betrokken geraakt bij De Hoorneboeg en welke rol speel je nu?
“Ik noem mezelf altijd de zwerfhond van De Hoorneboeg. Ik heb jarenlang verschillende rollen gespeeld zoals interimmanager, adviseur van het bestuur, lid van de denktank, teamcoach en medewerker in het marketingteam. Wat er maar nodig was. Nu speel ik meer een rol op de achtergrond en ben ik vooral heel druk met mijn bedrijf NATIVE circles en onze stichting Decade of Action, een activistische beweging die zichzelf precies 10 jaar heeft gegeven om een essentiële bijdrage te leveren aan het versnellen van de transitie waarbij ons leven in balans is met de planeet. Regeneratieve landbouw speelt daarbij een belangrijke rol. Wij zijn van mening dat onze economie in dienst moet staan van de ecologie en niet andersom, anders vernietigen we ons eigen levens-ondersteunende systeem. Het idee voor deze stichting is ontstaan tijdens een brainstormsessie op de Hoorneboeg waarna Li Hoekstra en ik dit samen hebben opgezet. Hiermee hebben we inmiddels heel succesvol de beweging We Are The ReGeneration opgezet in Nederland, waarbij De Hoorneboeg altijd een verbindende rol heeft gespeeld.”
Je bent wel nog steeds nauw verbonden met Earth Day en het Earth Day Festival, vertel daar eens wat meer over, wat kunnen we verwachten?
“Earth Day valt sinds 1972 wereldwijd op 22 april en op Earth Day nodigden we vooral mensen uit vanuit ons eigen netwerk van pioniers, die met klimaatoplossingen en natuur bezig zijn, om hen te vieren en te verbinden, nieuwe samenwerkingen te smeden, zodat de transitie sneller gaat. Mensen die bezig zijn met vernieuwing en progressieve ideeën op het gebied van regeneratieve landbouw, biodiversiteit, gezondheid en natuurherstel. Nederland is wereldwijd een van de koplopers in landbouw dus wat wij doen in ons kleine land kan een grote invloed hebben op de wereld. Het Earth Day Festival is niet persé op 22 April. Met het festival stellen we ons open voor het publiek en maken we het meer toegankelijk en interactief. We helpen vanuit We Are The ReGeneration mee met de programmering. Daarom vieren we het nu iets eerder, op een dag die in het weekend valt, op 19 april. Iedereen is welkom, er zijn activiteiten voor allerlei leeftijden en we hopen dat iedereen geïnspireerd raakt met ideeën voor een nieuwe wereld, waarin de gezondheid voor al het leven op onze aarde centraal staat.”